Szukaj

Oferowane badania dodatkowe.

Oferowane badania dodatkowe.

Badanie poziomu CRP - to możliwość przeprowadzenia testu w domu pacjenta, który pomoże określić, czy naprawdę potrzebny jest antybiotyk ? Prosty test przyłóżkowy pozwoli naustalenie na podstawie poziomu białka CRP, czy mamy do czynienia z infekcją bakteryjną, czy też może wirusową? Badanie to pozwala na obiektywną ocenę charakteru infekcji np. górnych dróg oddechowych. Pozwala podjąć decyzję czy jest konieczność szybkiego wdrożenia antybiotyku, czy może jest to tylko ( jak w 90% przypadków ) infekcja wirusowa.

EKG w domu pacjenta
W mojej ofercie znalazło się wykonywanie badań EKG przy pomocy ultranowoczesnego aparatu w domu Pacjenta. Wydruk wraz z opisem na zwykłym papierze umożliwi zachowanie wyniku na długie lata (standardowy wydruk ekg na papierze termoczułym niewłaściwie przechowywany już po kilku miesiącach staje się nieczytelny) Propozycja szczególnie ważna dla chorych na nadciśnienie, cukrzycę i chorobę wieńcową.

Całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego (metodą Holtera)
Pojedyncze pomiary dokonywane w gabinecie lekarskim,mogą nie odzwierciedlać faktycznej wielkości ciśnienia tętniczego podczas normalnej, codziennej aktywności pacjenta. Zdarza się, że występuję tzw. efekt białego fartucha i cisnienie rośnie, ale bywa też odwrotnie, gdzie osoba chora na nadcisnienie u lekarza ma wartości zbliżone do prawidłowych. Metodą pozwalającą przybliżyć się do oceny tych wartości niejako w środowisku naturalnym badanego jest 24-godzinny ambulatoryjny pomiar ciśnienia tętniczego (ambulatory blood pressure monitoring – ABPM). Technika badania jest podobna jak w przypadku automatycznych sfigmomanometrów z mankietem na ramieniu, z tą różnicą, że aparat przymocowany do paska dokonuje pomiarów wielokrotnie w ciągu doby (zwykle co 15 minut w dzień, co 20 minut w nocy). Dotyczy to w szczególności następujących sytuacji: znaczne (>20 mm Hg) wahania pomiędzy poszczególnymi pomiarami w gabinecie lekarza lub duże różnice między pomiarem gabinetowym a pomiarami domowymi wysokie wartości ciśnienia w pomiarze gabinetowym u pacjenta o małym ryzyku sercowo-naczyniowym nadciśnienie tętnicze oporne na leczenie obecność objawów sugerujących okresowe spadki ciśnienia tętniczego (zawroty głowy, omdlenia, upadki) nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży podejrzenie istotnych wahań ciśnienia w godzinach nocnych. 24-godzinne ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego daje też unikalną możliwość oceny wartości ciśnienia podczas snu.

W uzasadnionych medycznie przypadkach wystawiam zwolnienia lekarskie  ZUS-ZLA w postaci e-zwolnienia.