Proszę o rozpropagowanie apelu mojego kolegi.

Na wstępie proszę, abyście przekazali Państwo ten list swoim przyjaciołom

i znajomym, i przeczytali jego treść do końca. Nie jest długi i zawiera fajne fotki dziecka, które wspieracie od czterech lat. Dziękuję.

Nazywam się Dariusz Lewicki i jestem ojcem Majki Lewickiej, która 09 grudnia 2013 roku ukończyła swój piąty, niełatwy rok życia. Wielu z Was pamięta, że Majka cierpi na achondroplazję (odmiana jednej z wielu karłowatości) i mukowiscydozę (choroba powodująca niewydolność oddechową oraz zaburzająca, między innymi, wchłanianie pokarmów z przewodu pokarmowego). Oba schorzenia są uwarunkowane genetycznie. Leczenie Majki to codzienne inhalacje, drenaże dróg oddechowych, rehabilitacja oraz sporo drogich leków i odżywek. Majka karmiona jest poprzez gastrostomię, co oznacza, że w ścianie powłok brzusznych ma zainstalowany zaworek, tzw. PEG, którym pokarm podawany jest bezpośrednio do żołądka. Jest to udogodnienie, które pozwoliło ponad dwa lata temu usunąć Majce sondę nosowo – żołądkową, którą była karmiona również ponad dwa lata. Zapewne pamiętają Państwo zdjęcia Majeczki z rurką w nosku. Uprzejmie donoszę, że od minionych, letnich wakacji, Maja zaczęła jeść również normalnie, buzią. Jest to efekt dwumiesięcznej, wakacyjnej nieustępliwości i zaangażowania mojej żony, której anielska wręcz cierpliwość do spożywania z Majką posiłku np. przez dwie godziny, pozwoliły na spowodowanie, że obecnie Majka je normalnie, a PEG-iem karmiona jest tylko nocą lub, kiedy nie ma apetytu z powodu gorszego samopoczucia, stanu podgorączkowego itp.

Już czterokrotnie w latach ubiegłych (2010, 2011, 2012 i 2013 rok) wspieraliście Państwo nas, rodziców Majki, w jej leczeniu przekazując 1% swojego podatku właśnie na leczenie naszej córeczki. My, ze swej strony, a zwłaszcza moja żona Asia, sprawowaliśmy nad Majką najlepszą z możliwych, całodobową opiekę,

której efekty można ocenić na zdjęciach załączonych poniżej. Środki finansowe, które składają się z 1% Państwa podatku nie są w naszej dyspozycji, ale tylko

i wyłącznie w dyspozycji Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce - Zdroju, która to fundacja prowadzi dla Majki subkonto i opłaca leki oraz sprzęt rehabilitacyjny, niezbędne Majce do prawidłowego, nowoczesnego leczenia. Wynika to z regulaminu fundacji, który można przeczytać na stronie internetowej PTWM. My, rodzice Majki, nie otrzymujemy gotówki, ale leki i sprzęt, co bardzo nam odpowiada, ponieważ w żaden sposób nie jesteśmy narażeni na ewentualne podejrzenia o niewłaściwe wydatkowanie pieniędzy przekazanych przez Państwa. Dlatego i w tym roku ośmielam się prosić o pamięć o naszej Majeczce i przekazanie 1% Waszego podatku właśnie na jej leczenie.

Aby dokonać przekazania 1% podatku na konto Mai Lewickiej, które dla Majki prowadzi Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce - Zdroju, należy w zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce Numer KRS, czyli Nr Krajowego Rejestru Sądowego wpisać poniższy numer :

0000064892

natomiast w rubryce Cel szczegółowy 1% koniecznie dopisać :

Maja Lewicka

dla której przekazujemy 1% podatku.

Łączę wielkie podziękowania, wyrazy szacunku i pozdrowienia, a także kilka fotek Majki.

Proszę o przekazanie tego listu, wzorem lat ubiegłych, swoim przyjaciołom

i znajomym.

Dariusz Lewicki

tel. 602 237 308